“Yarısı Gümüş, Yarısı Köpük” İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nde

Taviloğlu Koleksiyonu’ndan 77 eser, 20 Şubat’a kadar İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde sergileniyor.

“Yarısı Gümüş, Yarısı Köpük” İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nde
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
A- A+ Paylaş

İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, Taviloğlu Koleksiyonu’ndan balık ve balıkçıları konu alan 77 seçili eserden hazırlanan “Yarısı Gümüş, Yarısı Köpük” sergisine ev sahipliği yapıyor. İzleyiciye İstanbul fonunda deniz, balık ve balıkçılardan oluşan bir seçki sunan koleksiyon 20 Şubat’a kadar görülebiliyor.

Yarısı Gümüş, Yarısı Köpük” sergisinde Adil Doğançay, Adnan Turani, Ahmet Münib, Ali Avni Çelebi, Ali Karsan, Avni Arbaş, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Cemal Tollu, Cevat Dereli, Fikret Mualla, Hale Asaf, Hikmet Onat, Mehmet Ali Laga, Memet Güreli, Naile Akıncı, Nedim Günsür, Nedret Sekban, Nejad Melih Devrim, İbrahim Safi, Vecih Bereketoğlu ve Zeki Faik İzer gibi Türk resminin usta isimlerinin balık ve balıkçılık temalı eserleri de yer alıyor. Sergide günümüz genç kuşak sanatçılarının üretimleri de izleyiciye sunuluyor.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.