Türk Eğitim Vakfı, usta sanatçı Ferdi Özbeğen'i 'piyanist' şarkısı ile anıyor...

Türk Eğitim Vakfı (TEV), vefatından önce tüm mal varlığını ve ünlü beyaz piyanosunu eğitime destek için bağışlayan şarkıcı Ferdi Özbeğen’in vefatının 11. yıldönümünü kendisiyle özdeşleşen beyaz piyanosunun başındaki görüntüleriyle anıyor.

Türk Eğitim Vakfı, usta sanatçı Ferdi Özbeğen'i 'piyanist' şarkısı ile anıyor...
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
A- A+ Paylaş

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Türkiye’de taverna müziğinin öncüsü olan, unutulmaz sanatçı Ferdi Özbeğen’i vefatının 11. yılında hafızalara kazınan Piyanist parçası ile anıyor. 

Tüm mal varlığını TEV’e bağışlayan Ferdi Özbeğen’in hatırasını yaşatmaya devam eden TEV, eğitime erişme imkanı olmayan öğrencilere yönelik destek çağrısı yapmayı sürdürüyor. Sağladığı katkılarla gençlerin hayallerine umut ışığı olan Özbeğen’in anısına yapılan bağış ve destekler sanatçının ismini yaşatmaya devam ediyor. 

TEV, "Neden piyano ve piyanist?" sorusuna verdiği yanıtla yüzlerde tebessüm oluşturan Özbeğen’in hatırasına sahip çıkarken, daha çok gencin eğitim hayatına dokunmayı da hedefliyor.  #MutluEtmekİçinÇalarPiyanist diyen vakıf, piyanosuyla hayat verdiği eşsiz ezgileri kulaklarımızda yankılanmaya devam eden unutulmaz ismi, eğitim yolunu aydınlattığı öğrencilerin mutluluğunda yaşatmaya devam ediyor.

Sevilen sanatçının, vefatından önce tüm mal varlığını ve ünlü beyaz piyanosunu Türk Eğitim Vakfı’na bağışladığını hatırlatan TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, “Değerli bağışçımız Ferdi Özbeğen sanat dünyasındaki saygın kişiliği ve çok kıymetli eserleri ile hafızalarımızdan hiç silinmeyecek bir isim. Hepimizin severek dinlediği eserleri ile kalplerimizde yer eden Özbeğen, aynı zamanda Vakfımıza yaptığı bağışla bugüne kadar yüzlerce öğrencinin hayatına dokundu. Beyaz piyanosu ise Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) TEV Nevin-Mehmet Bilginer Kültür ve Sanat Merkezi’nde müzikle ilgilenen birçok gence ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Vefatının 11. yıldönümünde biz de Ferdi Özbeğen’i piyanosun başındaki görüntüleri ve kendisiyle özdeşleşen Piyanist parçası ile anmak istedik. Destekleri ile öğrencilerimize ışık olan kıymetli bağışçımız Özbeğen’in ansına yapılan bağışlarla daha fazla gencin hayatına dokunmayı hedefliyoruz. dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.