Türk edebiyatının çınarı Yaşar Kemal çevrimiçi takvimde! “Gazeteci Yaşar Kemal”

Türk edebiyatının çınarı Yaşar Kemal çevrimiçi takvimde! “Gazeteci Yaşar Kemal”
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
A- A+ Paylaş

Yaşar Kemal Vakfı hazırladığı 2024 takvimini online olarak erişime açtı. Takvimde bu yıl usta yazar Yaşar Kemal'in gazetecilik yıllarından ve röportaj kitaplarından alıntılar yer alacak.

Yaşar Kemal Vakfı 2024 yılına Yaşar Kemal’den tadımlık alıntıların yer aldığı çevrimiçi bir takvimle merhaba diyor. Çevrim içi 'Her güne bir alıntı-bir fotoğraf'tan oluşan 2024 takviminin teması “Gazeteci Yaşar Kemal”.

Yaşar Kemal’in gazetecilik yıllarından ve röportaj kitaplarından tadımlık alıntılara yine Yaşar Kemal fotoğrafları eşlik ediyor.

2021 yılından bu yana yasarkemalvakfi.org sitesinde çevrimiçi yayınlanan Yaşar Kemal takvimi yer yıl farklı bir temadan oluşuyor. 2021 yılında “Edebiyatın Gücü”, 2022 yılında “Doğa” ve 2023 yılında “Demokrasi, barış, gençlik ve eğitim” temaları alıntı konuları olarak seçildi.

Takvime ve takvimle ilgili bilgilere yasarkemalvakfi.org adresinden ulaşılabiliyor.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.