Trump Art Gallery'de yeni sergi: "Çünkü'süz Bekleyiş"

Sanatçı Beşir Bayar’ın resim sergisi Trump Art Gallery’de açıldı. Sergide yer alan eserler, olayların başlangıç ya da sonucundan çok mekânla insanın iradeli ya da iradesiz bekleyişlerine işaret ediyor. Sergi Şubat ayı süresince görülebilir.

Trump Art Gallery'de yeni sergi:
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
A- A+ Paylaş

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Art Gallery, sanatçı Beşir Bayar’ın resim sergisi “Çünkü’süz Bekleyiş”e, Şubat ayı boyunca ev sahipliği yapıyor.

TAG_2023 Ebruli, Tuval Üzerine Akrilik, 100x120 cm
TAG_2023 Ebruli, Tuval Üzerine Akrilik, 100x120 cm

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği sergide sanatçı mekanda; perdeler, dikitler, kapılar ve onların ötesinden sızan ışık gizemi çağırıyor ve izleyiciye öteyi merak ettiriyor. Bununla birlikte  Beşir Bayar, uzayan gölgelerle mekan içinde mekan yaratıyor.

TAG_2022 İkiz-3, Tuval Üzerine Karışık Teknik, 85x100 cm

Mekan; olay ve hikayelerin yaşandığı bir atmosferdir diyen sanatçı sergiyle ilgili, “Resimde mekanın ya da atmosferin varlığını göstermek ya da işaret etmek metafizik tartışmalara yol açar. İnsanlar ya da figürler mekana varlıklarıyla gerçeklik katar yani mekanı somutlaştırır,” ifaderini kullanıyor. 

TAG_2021 Sahipsiz Ses, Tuval Üzerine Akrilik, 90x110 cm

Sanatçı  eserlerinde, bu gizemli mekanlarda olayın başlangıç ya da sonucundan çok, mekanla insanın iradeli, iradesiz bekleyişi işaret ediliyor.

“Çünkü’süz Bekleyiş” 29 Şubat tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B2 katında bulunan Trump Art Gallery’de ziyaret edilebilir.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.