Oğuz Atay’ın ders kitabı 50 yıl sonra yeniden basıldı! 'Topoğrafya'

Oğuz Atay’ın ders kitabı 50 yıl sonra yeniden basıldı! 'Topoğrafya'
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
A- A+ Paylaş

Yıldız Teknik Üniversitesi, Oğuz Atay’ın anısını yaşatmak için yaklaşık 50 yıl önce yazılan 'Topoğrafya' adlı mesleki kitabı yeniden yayımladı. YTÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, yeni nesillerin kitap aracılığıyla Atay’la bir kez daha karşılaşmasının sağlandığını belirtti.

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Oğuz Atay, 1960 yılında şimdiki adı Yıldız Teknik Üniversitesi olan İstanbul Teknik Okulu İnşaat Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Atay, kaleme aldığı edebiyat eserlerinin yanı sıra 1975 yılında İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi (İDMMA) öğretim üyeliği sırasında 'Topoğrafya' adlı bir mesleki kitap da yazdı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, YTÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “Atay’ın anısını yaşatmak için yaklaşık 50 yıl önce yazdığı 'Topoğrafya' adlı mesleki kitabı yeni tasarımı ile yeniden bastırarak, kütüphanelerdeki yerini almasını sağladık” dedi.

Yılmaz, yeni nesillerin kitap aracılığıyla Atay’la bir kez daha karşılaşmasının sağlandığını aktardı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.