Efsane Harry Potter serisi dizi oluyor... Senaristler çalışmaya başladı!

Efsane Harry Potter serisi dizi oluyor... Senaristler çalışmaya başladı!
Paylaş
  • Linkedin
  • Pinterest
  • Whatsapp
  • Telegram
  • Reddit
A- A+ Paylaş

Geçtiğimiz yıl duyurulan Harry Potter dizisini hayata geçirmek için ilk somut adımlar atılmaya başlandı.

Nisan ayında bir açıklama yaparak yeni bir Harry Potter dizisi hazırlanacağını duyuran Warner Bros. Discovery, bu diziyi hayata geçirmek için ilk somut adımları atmaya başladı.

Stüdyo, bu hafta bu senaristlerin sunumlarını dinlemeye başladı. Stüdyonun geçtiğimiz yıl temasa geçtiği senaristler, bu hafta boyunca stüdyoya kendi projelerini sundular.

Warner Bros. Discovery'nin projelerini dinlediği senaristler arasında Martha Hillier, Kathleen Jordan, Tom Moran ve Michael Lesslie'nin olduğu belirtiliyor.

Birleşik Krallık'ta gerçekleşecek ikinci aşamada serinin yazarı J.K. Rowling'in de yer alması bekleniyor ancak Rowling'in bu projeye ne ölçüde dâhil olacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Harry Potter Film Serisi Sırası - siyah karga

Harry Potter Filmi Ne Anlatıyor?
Harry Potter, talihsiz bir olay sonrasında sağ kalan ve zorluklara göğüs germeye çalışan çocuğun hikâyesini konu ediniyordu. Film Lily ve James Potter karanlık rejimin lideri Voldemort’un emirlerine karşı gelmesi sonucu onun tarafından öldürülmesi ve bu olayda oğulları Harry’nin şans eseri bir şekilde kurtulmasını izleyiciye aktarıyordu. Alnındaki yara iziyle efsaneleşen Harry Potter 11 yaşından itibaren Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okuluna kabul edilmesiyle kendini bir anda “Avada Kedavra” lanetinden sağ kurtulan tek kişi olma popülaritesiyle karşı karşıya bulur. Trende tanıştığı Hermione ve Ron ile de arkadaşlık kurarak Voldemort’un ruhunu parçalara ayırdığı 7 hortkuluğu bulma macerasına atılır. Bu arada öğrencilik döneminde Voldemort için çalışan soylu bir ailenin oğlu olan Draco Malfoy ile de sürekli bir rekabet halindedir.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.